Daca succesul unei persoane s-ar putea transpune intr-o singura ecuatie matematica, cred ca aceasta ar avea urmatoarele variabile; determinarea,... Citeste mai mult
Iulian Costea - EMBA 2008
Central &Southern Europe, Alcatel-Lucent
Acasa Companie Discount early-booking pentru inscrierile in programul EMBA 2012
Discount early-booking pentru inscrierile in programul EMBA 2012
ASEBUSS anunta deschiderea celei dintai sesiuni de inscriere pentru programul Executive MBA in perioada 17 ianuarie - 20 aprilie 2012, interval in care viitorii studenti pot beneficia de o reducere a taxei de participare in valoare de 1900 EURO.
Pentru a afla mai multe detalii, dar si pentru a experimenta un curs ASEBUSS, esti invitat pe data de 9 februarie la o prezentare a programului, urmată de un curs deschis, "A Case of Authentic Leadership in Financial Reporting and Decision".
Vino sa afli noutăţile introduse de catre ASEBUSS pentru anul 2012, structura si particularitatile programului, precum şi criteriile de eligibilitate pentru inscriere.
Participarea la curs este gratuita, inscrierile realizand-se in limita locurilor disponibile.
Diploma obţinută este recunoscută la nivel national, de catre Ministerul Educatiei, Cercetarii, Tineretului si Sportului, si international, prin colaborarea cu partenerul american Kennesaw State University, Atlanta.
Programul Executive MBA al ASEBUSS a ocupat pentru al doilea an consecutiv primul loc in TOP MBA realizat de catre Ziarul Financiar la categoriile:
- Aplicabilitate in cadrul companiei
- Dezvoltarea abilitatilor soft
- Experienta practica si academica a profesorilor
- Networking
Cursanţii ASEBUSS sunt directori generali, şefi de departamente (directori financiari, de vânzări sau marketing, operatiuni, productie), consultanţi, întreprinzători, doctori, toti cei care au experienţă managerială de minim 3 ani, care coordonează echipe, gestionează resurse sau administrează diverse proiecte.
Comunitatea ASEBUSS insumeaza 40% din totalul absolvenţilor de EMBA din România, retea formata de-a lungul a peste 18 ani de excelenta in educatie si business.
Următoarele perioade de înscriere
ASEBUSS va desfăşura încă două sesiuni de înscriere în programul EMBA 2012-2014 cu termen limită 15 iunie (sesiunea II) şi 14 septembrie (sesiunea III).

